05 червня 2022 року фахівцями Ужанського національного природного парку проведена акція, присвячена Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища

Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується у більш ніж 100 країнах світу.

В міроприємстві взяли активну участь жителі смт. Великий Березний, переселенці з різних регіонів України та багато дітей різного віку.

Захід було започатковано в Ужанському НПП за ініціативи заступника директора Інни Кваковської та проведено спільними зусиллями колективу парку. Працівники парку розповіли про історію, важливі міроприємства, які проводяться фахівцями Ужанського НПП на природо – заповідній території національного парку по охороні та збереженні природи та користі для людей.

Учасники акції мали змогу отримати буклети, календарі про парк та індивідуальну консультацію по цікавих питаннях, дегустувати трав’яні чаї та тістечка, дізнатись багато цікавого про парк та отримати пам’ятні подарунки. Діти мали змогу розмальовувати картинки на паперових заготовках «Червонокнижні види тварин, які живуть на території парку», створювати картини на бруківці кольоровою крейдою, а також взяти участь у веселих екологічних іграх.

Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

Акція пройшла цікаво та невимушено. З особливою завзятістю взяли участь в проведеній акції діти. В ігровій формі вони дізнались про символ парку – вогняну саламандру та інших тварин і рослин на території парку. Цікавим для підростаючого покоління було й виконання аквагриму із зображенням саламандри.

Формат проведення заходу мав неабиякий успіх, тому надалі ми плануємо проводити подібні заходи частіше.