Флора

В Ужанському парку ви познайомитесь з різними видами рослин - від найстаріший дубів до мохів та грибів. Завдяки цікавому клімату тут відомо про 929 видів рослин.

60% парку - це ліси, частина з який це праліси, які охороняються ЮНЕСКО. Домінують тут найбільше букові ліси. Там ростуть види, які привикли до специфічного екологічного режиму: костриця найвища (Festuca altissima), переліска багаторічна (Mercurialis perennis), зубниця бульбиста (Dentharia bulbifera), лунарія оживаюча (Lunaria rediviva), живокіст серцелистий (Symphytum cordatum), шавлія залозиста (Salvia glutinosa), жовтозілля Фукса (Senecio fuchsii), кислиця звичайна (Oxalis acetosella), воронець колосистий (Actea spicata) та інші.

Завдяки особливому світловому режиму, весною тут цвітуть різні види анемонів, підсніжники, проліски та білоцвіти.  

Серед лісових видів у парку зустрічаються альпійські рослини, які залишилися тут з часів зледенінь - льонолисник альпійськийперстач жовтийводянка гермафродитна, поросинець одноквітковий. Багатою є група субальпійських видів, яка налічує близько 30 рослин.

Також у парку ростуть порічки карпатські, тоція карпатська, аконіт Госта, волошка карпатська, молочай карпатський, жовтець карпатськийбузок східно карпатський та інші.

  • img
    Leucojum vernum
  • img
    Лісова лілія
  • img
    Neotineia obpalena

Пізньоцвіт осінній (Colchicum autumnale)

Пізньоцвіт осінній

Охороняється на території ботанічних резерватів «Пасіки» та «Ірташі». Отруйна, декоративна, лікарська багаторічна рослина. Цвіте у вересні – листопаді, плоди (коробочки) дозрівають у травні-липні наступного року.

Скрученик спіральний (Spiranthes spiralis)

Скрученик спіральний

Багаторічна трав'яниста рослина родини Орхідних з білими ароматними квітами, цвіте у серпні – вересні. Зникає в результаті заростання лук і пасовищ.

Вудсія ельбська (Woodsia ilvensis)

Вудсія ельбська

Реліктовий голарктичний вид, багаторічна трав'яниста рослина. Зростає у розщілинах скель. Вид з вузькою екологічною амплітудою.

Цибуля ведмежа (Allium ursinum)

Цибуля ведмежа

Пізньовесняний  ефемероїд, багаторічна трав'яниста цибулинна рослина родини лілійних. Домінує у трав'яному ярусі букових та яворово-букових лісів, на площах до декілька га.

Бузок угорський (Syringa josikaea)

Бузок угорський

Вразливий реліктовий вид. Декоративний кущ 3-5 м заввишки, цвіте у травні – липні. Охороняється на території ботанічного заказника «Борсучий».

Лобарія легенеподібна (Lobaria pulmonaria)

Лобарія легенеподібна

Вид лишайника, надзвичайно чутливого до змін лісових екосистем та забруднення повітря (особливо чутливий до двоокису сірки та кислотних дощів), є індикатором пралісових екосистем.