30 червня 2022 року відбулось чергове засідання науково-технічної ради Ужанського національного природного парку

Засідання проводилося в змішаному форматі, частина членів ради прийняли участь у засіданні в форматі онлайн-конференції.

На засіданні було розглянуто та погоджено план проведення санітарно-оздоровчих заходів (вибіркових санітарних рубок) на 2022 рік на вилученій території ПЗФ Ужанського НПП, план проведення рубок, не пов'язаних з веденням лісового господарства (інших рубок) на 2022 рік на вилученій території ПЗФ Ужанського НПП, план заходів з поліпшення санітарного стану лісів (вибіркових санітарних рубок) на 2022 рік у межах території Ужанського НПП (без вилучення) держлісфонду Жорнавського, Волосянківського та Білоберезівського лісництв ДП «Ужгородське лісове господарство».

Заслухано звіти начальників природоохоронних науково-дослідних відділень Ужанського НПП за 6 місяців 2022 року.

Розглянуто ситуацію щодо виготовлення проекту винесення меж в натуру земель, наданих в постійне користування та розробки Проекту організації території Ужанського НПП, прийнято рішення про подання бюджетного запиту на проведення цих робіт, а також проведення пошуку фінансування на здійснення вищезгаданих заходів за рахунок донорських організацій.

Також на засіданні розглядались пропозиції по покращенню охорони популяцій тирличу хрещатого та бузку угорського. Радою було прийнято рішення провести спільні дослідження цих популяцій за участю члена науково-технічної ради к.б.н. Романа Кіша.

Найбільш жваві обговорення викликала ситуація щодо забезпечення місцевого населення дровами. З метою ослаблення соціальної напруги та забезпечення додаткових об’ємів дров було досягнуто домовленості з представниками ДП «Ужгородське лісове господарство» про проведення додаткового засідання науково-технічної ради й розглянути додаткові плани рубок.