5 жовтня 2023 р., фахівці Ужанського національного природного парку Мирон Капраль та Василь Шеверя провели екскурсію до унікального ботанічного заказника «Пасіки» – місця зростання червонокнижного виду рослини – пізньоцвіту осіннього

Провідний фахівець екологічної освіти Мирон Капраль розповів про незвичайний біологічний цикл розвитку пізньоцвіту осіннього, про цю рослину науковці говорять «квітка не така як всі». Було пояснено, чому цю рослину не можна чіпати, так-як отруйні всі частини рослини, про значення та застосування в медицині. Учні з цікавістю слухали розповідь, отримуючи багато цікавих знань про нашу природу. На фоні квітучого поля пізньоцвіту осіннього діти зробили багато фотографій на згадку про цю дивну квітку.

Після чого екскурсія продовжилась на територію геологічної пам’ятки «Пороги». Молодший науковий співробітник Василь Шеверя розповів і продемонстрував учням особливості формування місцевого ландшафту від етапу праморя, послідуючих тектонічних зрушень, вулканічної діяльності в процесі гороутворень на вертикальному зрізі геологічних порід на березі річки Уж. В процесі розповіді учні також змогли отримати цікаві знання про геологію нашого краю. Діти також робили багато фотографій на фоні красивої природи біля річки Уж.

Але екскурсія на цьому не закінчилась. Всі дружно перейшли до місця відпочинку біля потоку Стричавський. На місці відпочинку усім учням було запропонована вікторина «Як я знаю рослинний світ?». Під час виконання завдань учні показали гарні знання, але були і ті, які більше знають природу. За найкращі відповіді були нагороджені три учасники конкурсу.

Під час екскурсії діти доторкнулись і побачили неймовірне творіння природи, відчули, яка неповторна краса Карпат, нашої Березнянщини яку ми повинні знати, любити і берегти.

Висловлюємо подяку за участь та сприяння у проведенні навчання директору Забрідської гімназії Василині Бабінець та класному керівнику 8-го класу Володимиру Опаленик, педагогу - організатору Ксені Опаленик.