День довкілля в Ужанському НПП

На виконання Указу Президента України «Про день Довкілля», який проводиться щороку в третю суботу квітня і у 2023 році випадає на 15 квітня працівники адміністрації Ужанського національного природного парку провели ряд екологічних заходів, щоб вкотре нагадати нам всім про те, як важливо дбати про природу та очищувати (а краще не забруднювати та бути свідомим!) місця нашого проживання.

Метою заходів було залучення уваги населення до багатьох актуальних нині екологічних проблем, таких як: відтворення та охорона об'єктів природно-заповідного фонду і не тільки їх; правильне поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) від яких страждає як людство, так і тваринний світ; екосвідоме ставлення до природи.

До заходів також залучилися працівники ПНДВ Ужанського нацпарку, які провели весняні прибирання прилеглих територій, посадку дерев та благоустрій населених пунктів.

Цього року на 15 квітня припало ще одне свято.

Це Міжнародний день екологічних знань. Такі знання важливі і потрібні людству для виживання, тому особливо порадувало, що до заходів залучилися учні багатьох освітніх закладів

Відмітимо, що протягом тижня кожен з мешканців нашої громади приєднувався до очищення своїх осель, адже непотріб природних та приватних оселищ забруднюють отруйними речовинами повітря, ґрунт, підземні води, а відтак - негативно впливають на здоров'я людей.

Сподіваємося, що такі акції спонукатимуть нас всіх берегти довкілля. Ми мусимо запам'ятати, що Земля – це наш спільний великий дім, де проживає велика кількість живих організмів, життєдіяльність яких взаємопов'язана і кожен з них надзвичайно важливий, і унікальний по-своєму.