Музейний туризм в Ужанському НПП

А чи знали ви про такий вид туризму, як «музейний туризм»?

Саме так, туризм це не тільки палатки та гори, стежки і кілометраж. Є ще такий різновид туризму, специфіка якого полягає у використанні туристського потенціалу музеїв і територій, які до них прилягають.

Музеї - це культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини. За своїм профілем музеї поділяються на такі види: історичні, археологічні, краєзнавчі, природничі, літературні, мистецькі, етнографічні, технічні, галузеві тощо.

На території Ужанського національного природного парку нараховується більш як 20 загальноосвітніх шкіл. Майже в кожному закладі є зали-музеї, в яких виставлені зразки народного одягу минулих століть, старовинні знаряддя праці та інші предмети минувшини.

Нещодавно працівники нацпарку проводили екозахід в Забрідській гімназії – філія Великоберезнянського ліцею, де і мали честь відвідати чудовий шкільний етнографічний музей «Батьківська хата», який був створений у 2010 році.

Відчувши атмосферу цього затишного, невеличкого приміщення, що імітує «хату», нам захотілося поділитися враженнями і з вами. Зайшовши до зали вас відразу охопить відчуття таємничості і ви немов потрапляєте в минуле.

Це і є головне завдання музейної кімнати такого виду – передати історію, максимально, за можливостей, відобразити життя та побут селян нашого краю XIII-XV століття.

Мусимо відзначити, що тонкощі музейної справи та його творці вміло передали умови, вигляд світлиці тогочасної хати, де наявні також предмети гончарства та різноманітні вироби умільців села.

Як розповіли працівники гімназії, зазвичай в музеї проводяться загальношкільні заходи, свята, екскурсії та зустрічі з видатними людьми краю.

Тут завжди раді гостям

Контактні дані: керівник музею, вчитель історії - Опаленик Володимир Іванович.

Музей працює по будням з 9.00-15.00 год.

#Ужанський_національний_природний_парк

разом з Забрідська ЗОШ І-ІІІ ступенів Забрідь