Наукова експедиція в Ужанському національному природному парку

З 11 по 13 серпня 2023 року в Ужанському НПП працювала група науковців - експертів під керівництвом доктора біологічних наук Анни Куземко, провідного наукового співробітника відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки НАН України, з метою збору матеріалу для підготовки Проєкту організації території Ужанського НПП.

Були організовані експедиції у пралісові ділянки на горі Кременець, ботанічний резерват - скельний масив гори Стінка, торф’яне болото в урочище Чорні Млаки.

Зібрані дані вже свідчать про виявлення нових видів флори і фауни для Ужанського НПП.

Надзвичайно цікаво було віднайти пробні площі лобарієвих лишайників, закладені 26 років тому експедиціями ліхенологів з України та Шотландії на горі Кременець у букових пралісах. Один з них, Олександр Ходосовцев, доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету через далеких 26 років зміг побачити закладені ним пробні площі, зробити описи, зібрати матеріал для моніторингу стану лобарієвих лишайників, які є індикаторами пралісових екосистем.

Також було значно поповнено відомості щодо видового складу і поширення мохоподібних, грибів, наземних молюсків, земноводних, рептилій та птахів парку.