Перші весняні гриби в лісах Ужанського НПП

Виявляється, що в наших лісах є і перші весняні гриби, які як і перші весняні квіти символізують прихід весни і пробудження природи.

Ось деякі з них, які зустрілись нам цього року.

Тремелла листова́ Phaeotremella foliacea гриб з родини Tremellaceae росте на листяних породах дерев і паразитує на інших видах грибів (Stereum spp.), які ростуть на відмерлих гілках або пеньках або підгниваючих деревах (є схожий вид Phaeotremella foliacea, який проростає тільки на хвойних породах). Схожа на листки салату темно-коричнового, або червонуватого-коричневого забарвлення, драглистої структури. Вважають їстивним, але з сумнівними їстивними якостями.

 

Ще один гриб з родини Tremellaceae Тремелла звивиста Tremella mesenterica. Зазвичай росте на гниючій деревині ― паразит на старих грибках роду Peniophora. Плодові тіла блідо-жовтого, або яскравих відтінків жовтого і оранжевого забарвлення, як і попередній вид, теж мають желеподібну структуру. Не отруйний, але неїстивний, хоча трапляється, що гурмани китайської кухні інколи вживають його до супів.

Аурикулярія вухоподібна, іудине вухо Auricularia auricula-judae з родини Аурикулярієві (Auriculariaceae). Гриб свою назву отримав, що оселяється переважно на відмерлих гілках бузини, на якій згідно з переказами повісився біблійний Юда. Цінний їстивний гриб, багатий на залізо і кальцій. Вживають у їжу до салатів навіть сирим, також варять, тушкують, додають у супи. У Китаї і Японії є дуже популярним, а в китайській медицині і в цих країнах штучно вирощують. А в китайській медицині використовували споконвіків як укріплюючий і протитоксичний засіб, а традиційна медицина вважає, що гриб має тромболітичну дію і понижує холестерин.