Проведено боротьбу з високоінвазійним видом рослини – борщівником Сосновського на території Костринської громади

27 травня 2022 року працівниками відділу відтворення, збереження природних екосистем та використання природних ресурсів Ужанського НПП та державної служби охорони Костринського ПНДВ спільно з Костринським ОТГ проведено боротьбу з високоінвазійним видом рослини – борщівником Сосновського на території Костринської громади. На площі 3 га було скошено всі генеративні особини, які могли дати насіння. Даний захід є одним з дієвих заходів боротьби з поширенням цього виду, якщо він проводиться систематично.

Основні шкідливі властивості цієї небезпечної рослини полягають в тому, що борщівник здатний викликати опіки на шкірі людини та негативно впливає на біорізноманіття. Ця рослина, завдяки своїй потужній наземній масі, витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід з їх території, і не дає їм розвиватись. Рівень біорізноманіття таких ділянок стає дуже низьким. Борщівник легко пристосовується до будь-яких умов, йому не страшні ні заморозки, ні посухи, він росте на будь-якому ґрунті.

Для інформування про шкоду та небезпеку борщівника Сосновського було виготовлено плакати та листівки, які розмістили в будівлі Костринської ОТГ та магазинах.