село Княгиня – урочище Чорні млаки – турбаза “Дубовий гай”

Пішохідний маршрут
 • Складність

  Середня
 • Протяжність

  16 км
 • Початок маршруту

  img

   

  Розпочинається маршрут від села Княгиня. Одразу за селом дорога повертає вліво і піднімається вгору та відкриває краєвид на хребет Стінка і гору Княгиниця. 

 • Урочище “Чорні млаки”

  img

  Далі стежка веде в урочище “Чорні млаки”, де у 1866 році впав метеорит – один з найбільших в Європі. Його уламки знаходили по всій околиці села Княгиня, але найбільший камінь вагою 279 кг був знайдений саме на “Чорних млаках”. Також тут знаходиться єдине на території Ужанського національного природного парку невелике верхове сфагнове болото, де можна побачити типові болотні рослини.

 • Село Домашин

  img

   

  З “Чорних млак” переходимо лісом на галявину, до джерела, а далі – на північний схід, через галявину і знову до лісу. Через 700 м звертаємо вправо і спускаємось в урочище “Прислупець”. Зійшовши з цієї поляни, знову виходимо на стежку, яка пролягає через буковий ліс. Через 1,5 км виходимо на велику поляну, а далі виходимо на дорогу, котра проходить через невеликий грабово-березовий ліс. Звідси відкривається краєвид на хребет гори Явірник, гору Домашинський Верх. Пройшовши луки, заходимо в дубовий ліс через 400 м та повертаємо праворуч і спускаємось до турбази “Дубовий гай”.

  равжнє царство букових пралісів.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів