Екологічна стежка “Пасіки”

Екостежка
  • img

    Розташована на території Костринського природоохоронного науково-дослідного відділення Ужанського національного природного парку (на східній межі національного парку і його ділянки першими можна побачити при в’їзді на заповідну територію з боку Великого Березного).

    Пропонована стежка пролягає урочищем Пасіки, біля однойменного ботанічного резервату, де охороняється надзвичайно цікава та красива рослина – пізньоцвіт осінній.

    Поряд протікає річка Уж. Її течію перегороджують масивні виходи флішових порід – пороги. Течія річки долає ці перепони, утворюючи гарні перепади води. Буковий ліс, що знаходиться в легкодоступному місці, зберіг свою первозданну красу.

    В урочищі Пасіки зростає багато цікавих та рідкісних рослин, мешкають різноманітні тварини.

    Запрошуємо відвідати стежку та дізнатись багато цікавого про світ, що оточує нас.

    Ботанічний резерват „Пасіки” створений у 1983 році для охорони рідкісного виду рослини, занесеної у Червону книгу України – пізньоцвіту осіннього. У лісі росте переважно бук лісовий, але крім нього тут можна побачити такі дерева, як граб звичайний, клен-явор, ясен звичайний, черешня лісова, а також трав’янисті рослини: лунарію оживаючу, зубницю бульбисту, цибулю ведмежу, чоловічу папороть.

    Буковий ліс є домівкою для багатьох видів тварин. Тут мешкають великі звірі: олень, козуля, дикий кабан, лисиця, дикий кіт. Та зазвичай можна побачити лише їх сліди. Зустріти біля стежки можна лише невеликих тварин – жабу прудку, саламандру, полоза лісового.

    Красиві скельні виступи, що перегороджують течію річки Уж в кінці маршруту, утворені виходами осадових порід крейдового та палеогенового віків, так званим флішем, до складу якого входять пісковики, алевроліти, аргіліти, гравеліти, вапняки та мергелі, що утворюють однорідні в літологічному і віковому відношеннях комплекси – світи.

    У річці водиться мерена, підуст, пічкур. На мілині полює лелека чорний.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів