Складність
Протяжність
Початок маршруту
Маршрут знаходиться в прикордонній смузі! Тому для тих, хто обере цей маршрут для подорожі, необхідно заздалегідь потурбуватись про дозвіл на відвідування прикордонної смуги. Для цього найкраще зв’язатись з адміністрацією парку, де Ви отримаєте всю необхідну інформацію.
Мандрівка починається на Ужоцькому перевалі, на межі Закарпатської та Львівської областей. Маршрут проходить вздовж українсько-польського кордону, де можна піднятись ряд дуже цікавих вершин. Перша з яких – гора Ополонек (1027 м), яка є крайньою південною точкою Польської Республіки. Наступна вершина – Кінчик Буковський (1251 м) – найвища вершина Ужанського національного природного парку.
Хребет на українсько-польському кордоні
На маршруті відкриваються неповторні краєвиди на польську та українську територію. У південному напрямку гора Плішка, Вежа, Черемха, Студниця, а в гарну погоду видно Красія, Явірник та Стінку. Тут надзвичайно цікавий рослинний та тваринний світ. Субальпійські луки оточені буковим криволіссям, яке зустрічається тільки в Східних Бескидах. Весною та літом тут можна побачити зубрів. З хребта маршрут сходить в південному напрямку до букового лісу, де знаходиться місце відпочинку з джерелом питної води. Лісовою дорогою сходимо до лук над селом Верховина-Бистра.
Тому для тих, хто обере цей маршрут для подорожі, необхідно заздалегідь потурбуватись про дозвіл на відвідування прикордонної смуги. Для цього найкраще зв’язатись з адміністрацією парку, де Ви отримаєте всю необхідну інформацію.
Тому для тих, хто обере цей маршрут для подорожі, необхідно заздалегідь потурбуватись про дозвіл на відвідування прикордонної смуги. Для цього найкраще зв’язатись з адміністрацією парку, де Ви отримаєте всю необхідну інформацію.
Відхилення від маршруту.
Пошкодження об’єктів природи.
Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
Відлов риби будь-якими способами.
Перебування з вогнестрільною зброєю.
Засмічення території, шум.
Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:
Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю
Онлайн формаЗанотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.
Контакти підрозділів