Ужоцький перевал – гора Розсипанець – село Верховина-Бистра

Пішохідний маршрут
 • Складність

  Середня
 • Протяжність

  21 км
 • Початок маршруту

  img

  Маршрут знаходиться в прикордонній смузі! Тому для тих, хто обере цей маршрут для подорожі, необхідно заздалегідь потурбуватись про дозвіл на відвідування прикордонної смуги. Для цього найкраще зв’язатись з адміністрацією парку, де Ви отримаєте всю необхідну інформацію.

  Мандрівка починається на Ужоцькому перевалі, на межі Закарпатської та Львівської областей. Маршрут проходить вздовж українсько-польського кордону, де можна піднятись ряд дуже цікавих вершин. Перша з яких – гора Ополонек (1027 м), яка є крайньою південною точкою Польської Республіки. Наступна вершина – Кінчик Буковський (1251 м) – найвища вершина Ужанського національного природного парку. 

 • Хребет на українсько-польському кордоні 

  img

   

  На маршруті відкриваються неповторні краєвиди на польську та українську територію. У південному напрямку гора Плішка, Вежа, Черемха, Студниця, а в гарну погоду видно Красія, Явірник та Стінку. Тут надзвичайно цікавий рослинний та тваринний світ. Субальпійські луки оточені буковим криволіссям, яке зустрічається тільки в Східних Бескидах. Весною та літом тут можна побачити зубрів. З хребта маршрут сходить в південному напрямку до букового лісу, де знаходиться місце відпочинку з джерелом питної води. Лісовою дорогою сходимо до лук над селом Верховина-Бистра.

Маршрут знаходиться в прикордонній смузі!

Тому для тих, хто обере цей маршрут для подорожі, необхідно заздалегідь потурбуватись про дозвіл на відвідування прикордонної смуги. Для цього найкраще зв’язатись з адміністрацією парку, де Ви отримаєте всю необхідну інформацію.

Маршрут знаходиться в прикордонній смузі!

Тому для тих, хто обере цей маршрут для подорожі, необхідно заздалегідь потурбуватись про дозвіл на відвідування прикордонної смуги. Для цього найкраще зв’язатись з адміністрацією парку, де Ви отримаєте всю необхідну інформацію.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів