Село Лубня – гора Черемха – гора Менчул

Пішохідний маршрут
 • Складність

  Початкова
 • Протяжність

  7 км
 • Початок маршруту

  img

  Маршрут розпочинається на горі Черемха. З гори необхідно спуститись до урочища Анталова. В кінці весни тут цвітуть декілька видів орхідей. Стежка веде до потоку Черемха та пролягає буковим лісом вдовж водної артерії до перевалу на польсько-українському кордоні. 

 • Гора Тарниця

  img

   

  Вже з поляни відкриваються краєвиди на польську територію. В північно-східному напрямку височіє гора Тарниця (1346 м.) – найвища вершина Польських Бещад. Далі виходимо на стежку, якою піднімаємось на гору Менчул. 

 • Живанські ями

  img

   

  На схилі гори Менчул знаходяться три печери, які мають назву „Живанські ями”. Існує багато легенд пов’язаних з цими печерами та розбійниками, які переховувались в них. І майже у всіх згадується про награбовані скарби, які розбійники десь тут заховали. З гори Менчул маршрут сходить до села Лубня.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів