Село Стужиця – гора Кременець

Пішохідний маршрут
 • Складність

  Початкова
 • Протяжність

  9 км
 • Початок маршруту

  img

  Маршрут знаходиться в прикордонній смузі. Тому для тих, хто обере цей маршрут для подорожі, необхідно заздалегідь потурбуватись про дозвіл. Для цього найкраще зв’язатись з адміністрацією парку, де ви отримаєте всю необхідну інформацію.

  Маршрут розпочинається біля центральної садиби Новостужицького природоохоронного науково-дослідного відділення. Далі на північ по дорозі, виходимо до ставка. Переважна частина маршруту пролягає через букові ліси.

 • Гора Кременець

  img

   

  Після високих, могутніх дерев пралісу стежка виводить нас у незвичайний ліс. Це низькорослі буки з опущеними майже до землі та покрученими гілками. Це – букове криволісся, яке росте на верхній межі лісу. Такий тип бука зумовлений суворими кліматичними умовами: сильним вітром, низькими температурами, глибоким снігом. Під самою вершиною гори, в декількох метрах від стежки, знаходиться джерело.

 • Стик кордонів 

  img

   

  Гранітна стела є кінцевою зупинкою маршруту і знаходиться на горі Кременець. Тут сходяться кордони національних парків трьох держав: України, Польщі та Словаччини. При хорошій видимості з цього місця відкриваються краєвиди у південному напрямку – на хребет Стінка, у північно-східному напрямку – на гору Равка.

Уввага!

Маршрут знаходиться в прикордонній смузі. Тому для тих, хто обере цей маршрут для подорожі, необхідно заздалегідь потурбуватись про дозвіл. Для цього найкраще зв’язатись з адміністрацією парку, де ви отримаєте всю необхідну інформацію.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів