Село Стужиця – урочище Чорні млаки

Пішохідний маршрут
 • Складність

  Початкова
 • Протяжність

  5 км
 • Початок маршруту

  img

   

  Маршрут розпочинається в селі Стужиця, біля мосту, де потік Папортний впадає в річку Стужичанку, далі через річку Стужичанку пролягає на захід в урочище Папортні, дорогою через поле заходить в ліс. Тут знаходиться мінеральне джерело, облаштоване місце відпочинку. Далі знову заходимо в ліс, де росте бук, явір, ясен, ялиця біла, смерека, трапляються і вікові дерева великих розмірів.

 • Урочище “Чорні Млаки”

  img

   

  По схилу гори піднімаємось до урочища Чорні млаки, в якому розташовані три невеликі луки. Саме тут, на третій лучці, селянин Василь Крив’яник знайшов найбільший уламок Княгинянського метеорита, що впав 9 червня 1866. З першої лучки від урочища Папортні розпочинається стежка, яка серпантинами спускається в східному напрямку, через масиви букових лісів, знову до села Стужиця.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів