Ужоцький перевал – витік річки Уж – село Ужок

Пішохідний маршрут
 • Складність

  Початкова
 • Протяжність

  9 км
 • Початок маршруту

  img

   

  Маршрут розпочинається на Ужоцькому перевалі, на межі Закарпатської та Львівської областей. Тут облаштовано наметове містечко. Далі, за луками, знаходиться джерело, в якому можна побачити рідкісного карпатського тритона. Стежка проходить через невеликі ділянки лісу, які чергуються із луками. Тут ростуть рослини, які занесені до Червоної книги України: траунштейнера велика та лунарія оживаюча.

 • Вододільний хребет 

  img

   

  Далі стежка йде схилом вододільного хребта, де відкриваються краєвиди на вершини гір Стожок, Пікуй, Кінчик Буковський. Зі стежки можна побачити панораму польських гір Бещад. Потім проходимо через ділянку хвойного лісу, який утворений деревами ялиці білої та смереки. 

 • Витік річки Уж

  img

   

  З вершини хребта спускаємось до витоку річки Уж. Це мальовниче місце на невеликій поляні, на висоті 1000 м. З поляни стежка пролягає на південь відкритою місцевістю, через 500 метрів звертає вправо і спускається до села Ужок. 

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів