Сьогодні, 31 травня, проходила спільна акція по сінокосінню високоінвазійного виду рослини – борщівника Сосновського, до якої долучилися працівники Ужанського НПП, а саме Костринське, Жорнавське та Ужоцьке ПНДВ і працівники Костринської сільської ради.

Останні роки цей небезпечний бур'ян набув в області значного поширення. Він засмічує сільськогосподарські та інші угіддя, утворюючи загрозливі зарості на берегах річок і каналів, узбіччях доріг, на необроблюваних землях, пустирях, сміттєзвалищах, присадибних і дачних ділянках, узбіччях лісів, у парках, населених пунктах. Захоплюючи нову площу, він пригнічує іншу рослинність, порушує нормальне природне функціонування місцевих екологічних систем і створює навколо себе власну екосистему, неприйнятну для природи тої чи іншої місцевості. Великі й широкі листки борщівника розпускаються навесні раніше за інші рослини (трави), затінюючи поверхню ґрунту, на якій після його заселення рослини інших видів більше не ростуть.

Борщівник Сосновського через наявність у ньому фурокумаринів, які викликають під час контакту зі шкірою людини важкі дерматити, схожі на опіки, є дуже небезпечним для здоров'я людини.

На додержання природоохоронного законодавства, зокрема згідно зі ст.18 Закону України «Про захист рослин», підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов'язані своєчасно проводити комплекс профілактичних і винищувальних заходів щодо боротьби зі шкідниками, хворобами та бур'янами, при не проведенні яких винні особи можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності.

Покращити становище можна тільки спільними зусиллями всіх жителів Закарпаття, керівників підприємств, організацій та установ. Тільки проведенням відповідних заходів на своїх ділянках землевласниками всіх форм власності по боротьбі з цими небезпечними бур'янами можна побороти це лихо.

Щорічне знищення осередків борщівника має на меті попередити подальше поширення цього виду на території парку.