Святкування професійного свята – Дня працівника природно-заповідної справи в Ужанському національному природному парку

7 липня 2022 року в рамках святкування професійного свята - Дня працівника природно-заповідної справи в Ужанському національному природному парку пройшли відповідні урочистості. Вже стало доброю традицією проводити їх у с. Стужиця, на території відпочинкової зони Ново-Стужицького природоохоронного науково-дослідного відділення. Місце проведення було обрано не випадково, адже саме Стужиця є колискою створення парку.

На базі Ново-Стужицького ПНДВ були проведені урочисті збори працівників Ужанського національного природного парку. Заступник директора Інна Кваковська привітала колег з професійним святом, подякувала всім працівникам за сумлінну та старанну працю, побажала плідної праці у майбутньому, подякувала ветеранам природно-заповідної справи за їх багаторічну невтомну працю на ниві збереження, відтворення та захисту природніх ресурсів наших Карпат.

Відтак із вітальним словом до колег звернувся начальник відділу охорони природно-заповідного фонду Ужанського НПП та голова ради трудового колективу Владислав Каменца, який, вітаючи присутніх із урочистостями, наголосив на важливості функціонування установи як важливої складової забезпечення природоохоронної справи в Україні, і наголосив на покращенні подальшої роботи у цьому напрямку.

На зборах також було нагороджено грамотами інспектора з охорони природно-заповідного фонду першої категорії Ужоцького ПНДВ Юрія Німця, котрий зараз захищає нашу державу на сході України і якого одночасно було представлено до нагороди грамотою Кабінету Міністрів України. Також було нагороджено подяками інспекторів з охорони природно-заповідного фонду першої категорії Ужоцького ПНДВ Феделеша Василя Васильовича, Ригана Василя Васильовича та інспектора з охорони природно-заповідного фонду першої категорії Жорнавського ПНДВ Голубця Михайла Юрійовича, які зараз також захищають Батьківщину.

Зворушливі емоції викликала в присутніх демонстрація ретро-фільму про історію створення парку та витоки його зародження. Працівники НПП ніби на мить перемістилися в часі і мали змогу згадати приємні миттєвості з історії парку.

Згодом було проведено цікаву вікторину серед представників природоохоронного науково-дослідного відділення на предмет знання флори та фауни парку. Переможців було нагороджено грамотами.

Далі святкування продовжилося проведенням спортивних змагань. Відбувся турнір із волейболу, де учасники продемонстрували неабиякі здібності у володінні м’ячем. Вельми цікаво та емоційно пройшли змагання з перетягування канату. Учасники продемонстрували спортивний характер, ніхто не хотів поступатися, але все проходило в дружній обстановці. В результаті переможцями виявилися представники Лубнянського ПНДВ.

Надзвичайно захоплююче пройшли змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки. Кожен бажаючий мав змогу спробувати себе у вправності поцілити в мішень. Зважаючи на відстань до неї, це виявилося зробити не так просто.

Невеличкі активні розваги дали змогу працівникам парку відволіктись від щоденних турбот, в невимушеній обстановці поспілкуватись з колегами, адже надалі нам необхідно знову продовжувати свою відповідальну працю з збереження унікальних природних комплексів Ужанського НПП.