Унікальна виставка “Повітряні акробати ночі” в Ужанському національному природному парку

10 лютого 2022 року в фойє будівлі колишньої районної адміністрації для всіх бажаючих відкрилася унікальна виставка "Повітряні акробати ночі".

Виставка складається з 12 ролл-апів розміром 1м х 2 м, на яких відображені всі важливі особливості життєдіяльності та циклу розвитку кажанів, їх важливість у природі, причини їх внесення до Червоної книги України та заходи по збереженню цих видів та 1 ролл-апу з інформацією про сам проект.  Виставка:

- містить ознайомчу інформацію про рукокрилих, будову їх тіла, ехолокацію, особливості харчування;

- описує шлюбну поведінку кажанів, особливості виношування та народження кажанят, а також їх вигодовування;

- відображає інформацію про всі 23 види кажанів, які проживають в Карпатах, що складає 85% усієї української хіроптерофауни. Про кожен вид кажанів вказано: українську назву, назву на латині, місця проживання та фото;

описує рік життя кажана та особливості його поведінки під час кожної пори року;

- відображає основні загрози, з якими стикаються кажани і які призводять до зниження популяцій;

- ілюструє заходи, які можуть бути здійснені місцевим населенням для захисту популяцій кажанів. Також міститься інформація про воркшопи по виготовленню ящиків для кажанів, які були проведені в рамках проекту та фото ящика, який вже розміщений на горищі церкви і є готовим притулком для кажанів.

Виставка підготована та виготовлена в рамках проекту Bat4Man «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у природних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України», що виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.