Ви маєте це побачити. В Ужанському НПП початок масового цвітіння пізньоцвіту осіннього

Ужанський національний природний парк запрошує відвідати ботанічний резерват «Пасіки», де цвіте пізньоцвіт осінній (Colchicum autumnale L.). У народі цю чарівну квітку називають «Квітка –Розмарія», оскільки цвітіння цієї дивовижної рослини розпочинається на велике релігійне свято – Успіння Богородиці і продовжується до кінця жовтня.

Пізньоцвіт осінній – це багаторічна трав’яниста рослина з родини лілійних (Liliaceae). Підземна частина – бульбоцибулина, від якої восени розвиваються блідо-рожеві квітки, навесні з’являються зелені широколанцетні листки і плоди.

Вони – як останнє відлуння тепла перед холодом. Якщо весняні крокуси – це відродження природи після зими, то пізньоцвіти – красиве прощання з літом, теплом і сонцем.

Важливо пам’ятати: пізньоцвіти занесені до Червоної книги України. Статус – «неоцінений». Окрім того вони є отруйною рослиною, але водночас і лікарською та медоносною.

Отже, якими б не були привабливими ці гарненькі осінні квітки, слід пам’ятати про те, що вони знаходяться під охороною. Не зривайте їх, аби не зникали з поверхні нашої землі ці чарівні осінні пізньоцвіти!

Поряд з квітучою поляною облаштована гойдалка для фотозони.