Завершилась польова частина робіт по «Зимовому моніторингу великих хижих ссавців» (Winter Large Carnivore Monitoring

З 2022-го року реалізовується природоохоронними територіями Карпат, в тому числі і нашим парком з використанням фотопасток, які були отримані в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для Відбудови KfW та за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства.

Методика досліджень розроблена та підтримується Франкфуртським зоологічним товариством у співпраці з Фрайбурзьким університетом (University of Freiburg).

І хоч польові дослідження закінчились з приходом весни, ще тривають клопіткі камеральні роботи, які включають аналіз отриманих даних, а саме фотознімків, ідентифікацію видів тварин, які були зафіксовані кожною фотопасткою.

Більше десяти приладів ми встановили ще в листопаді-грудні у визначених місцях. Фотопастки зафіксували цілий ряд різних видів ссавців і не тільки хижих.

Два роки досліджень за даною методикою вже дали надзвичайні результати: цінні і важливі дані по обліку, екології та поширенню багатьох представників фауни, а особливо тих, які в природі надзвичайно важко обліковувати через їх прихований спосіб життя.

Неля КОВАЛЬ, провідний науковий співробітник Ужанського НПП

Франкфуртське зоологічне товариство в Україні // FZS Ukraine

Frankfurt Zoological Society