Сумно-похмурий, ще по-зимовому сонний ліс вкрився барвистим килимом духмяних квіток і наповнився медовим запахом.
Захоплива картина квітучого рясту не залишить нікого байдужим і забезпечить заряд позитивних емоцій!
Як і у всіх ефемероїдів, у рястів (Corydalis) надземне життя коротке: вже до травня вони встигають прорости, зацвісти і дати насіння. Далі ці рослини живуть в землі, де формують бульби. А з насінини ряст починає цвісти тільки на четвертий-п'ятий рік життя.
Ряст порожни́стий (Corydalis cava Schweigg. et. Korte.) з родини Макових (Papaveraceae) зростає в наших лісах всюди, де є зволожені, багаті гумусом грунти. Медоносна рослина, яка годує багатьох комах нектаром, а насінини з м'ясистим принасінником полюбляють їсти мурахи, тим самим розносячи насіння по лісі.
Ціниться як лікарська рослина і використовується в традиційній та народній медицині. Але велика кількість різних сильнодіючих алкалоїдів, фітонцидів, дубильних речовин та кумарину робить її надзвичайно токсичною, тому використовувати потрібно її дуже обережно, а краще взагалі не займатись самолікуванням.
В давні часи в українців був звичай: як зацвітав ряст - топтати його цвіт, що означало просити в Бога здоров'я і життя. Хто це зробив, то набирався у природи життєвої сили і неодмінно доживав до наступної весни здоровим.