Особливе місце серед живих організмів займають гриби, які вражають своєю різноманітністю і виглядом, біологічними особливостями і способом життя і навіть смаковими якостями. Це організми, які об’єднали ознаки і рослин і тварин. Ми звикли сприймати гриби як смачний продукт, просто як об’єкт «тихого полювання» для задоволення власного мисливського інстинкту.
У світі живих організмів гриби виконують важливу роль не тільки як продукт харчування, вони лікують і вбивають, розкладають у природних екосистемах різні органічні рештки і навіть служать житлом. Ми розпочали цікаві дослідження міцетобіонтів – організмів, які пов’язані з грибами. Неможливо уявити ліс без грибів і комах, а для багатьох комах присутність грибів —основна умова існування. Деякі види ведуть прихований спосіб життя всередині плодового тіла, не покидаючи його все своє життя, інші — перебувають там лише на одній зі стадій розвитку, є такі, яких гриби приваблюють тільки як їжа. Серед них бувають і гурмани з особливими смаками, адже споживають тільки конкретні види або групи грибів. Жуки в житті грибів теж відіграють важливу роль: розносячи спори і міцелій допомагають їх розселенню в середовищі. Є навіть такі, які в личиночних ходах всередині дерева вирощують гриби, спори яких переносять на своєму тілі у спеціальних органах мікангіях. І цей своєрідний симбіоз вигідний і комахам і грибам.
Для досліджень ми обрали гриби, які проростають на деревах і обстежували різні типи букових лісів: праліси, старовікові і господарські ліси, де ми шукали різні види ксилотрофних грибів, щоб вивчати їх мешканців.