Екологоосвітні заняття в інформаційному центрі Ужанського НПП

Цього тижня в приміщенні інформ-центру Ужоцького ПНДВ проходили семінари для учнів 3, 6 та 7 класів, загальним обсягом 2 години

Начальник відділення Ганна Кучірка та заступник начальника Оксана Кувік організували еколого-просвітницьку активність для учнів, під час яких ознайомили гостей з такими темами:

«Червонокнижні тварини та рослини Ужанського НПП»;

«Весняні первоцвіти, особливості їх зростання та охорона на території Ужанського НПП»;

«Сортування сміття - вірний напрямок до збереження навколишнього середовища»;

«Лісові та польові пожежі».

Школярі із зацікавленням слухали про тварин та рослин, які потребують охорони, а саме кажани та ранньоквітучі рослини.

Ссавці вже вийшли зі стану гібернації – це коли всі фізіологічні процеси знижуються до мінімальних показників: вони не харчуються і не рухаються.

На рахунок первоцвітів слід зазначити, що за сезон (лютий-травень), в результаті незаконного збору для подальшої реалізації, знищується велика кількість рослин, занесених до Червоної книги України, зокрема підсніжника білосніжного, білоцвіту весняного, цибулі ведмежої (черемші) тощо. Діти активно ділилися своїми історіями та враженнями, адже майже кожен вже бачив первоцвіт. Ми всі радісно спостерігаємо як весна вступила в свої права і починає нас тішити красою та початком буяння нового життя

В ході семінару фахівці звернули увагу на здобуття та розвиток таких навичок, як свідоме поводження з побутовими відходами та сортування сміття.

Розглянули та опрацювали ще одну актуальну тему - правильне поводження з вогнем і дії під час лісової пожежі.

Школярі отримали рекомендації та перелік простих правил:

  • не паліть суху траву і сміття, забруднюючи навколишнє середовище та провокуючи пожежі в екосистемі;
  • допомагайте рятувальникам, а не підкидайте їм зайвої роботи у вигляді гасіння наслідків вашого «прибирання»;
  • повідомляйте до поліції про паліїв.

Юннати відповідально підійшли до навчання і розуміють, що потрібно проводити профілактичні бесіди з людьми, які нехтують попередженнями та правилами. Регулярно нагадувати, а хтось можливо і не знає, що такі правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу.