Найбільші вершини Ужанського парку

Основна частина Ужанського парку відноситься до Верховинського та Завигорлатського району. Основною характеристикою цієї території є пологі низькогірні хребти.

Ми познайомимо вас із найбільш відомими вершинами парку. Найвищою горою є Кінчик Буковський (1251 м). Вона розташована на українсько-польському кордоні в північно-східній частині парку.

Гора Кременець (1221 м). На її вершині сходяться кордони трьох країн: України, Польщі та Словаччини. Схили гори вкриті буковими пралісами, які включені в перелік Світової спадщини ЮНЕСКО.

Гора Черемха (1130 м). На самій вершині гори є простора лука з рідкісними видами рослин. В 1914-1915 роках Черемха стала ареною найбільших боїв Першої світової війни. З тих часів тут збереглося військове кладовища та сліди численних військових укріплень.

Гора Плішка (1067 м) розташована між селами Лубня та Верховина-Бистра. З північної  сторони схили є доволі стрімкі. З верши відкриваються краєвиди на польську частину Міжнародного біосферного резервату “Східні Карпати”.

Гора Красія (1036 м). Є в центральній частині парку. Тут розташований однойменний гірськолижний комплекс з найдовшим гірськолижним спуском в Україні. Схили вкриті гірськими луками та буковини лісами, а на східному схилі є печера “Живанська яма”.

Гора Явірник (1017 м) височіє у південній межі парку. На схилах гори знаходяться ділянки букових пралісів. Також тут зберігся туристичний притулок “Явірник”.