В Ужанському національному природному парку розпочалося цвітіння пізньоцвіту осіннього

Місцева назва – розмарія, оскільки цвітіння цієї дивовижної рослини розпочинається на велике релігійне свято – Успіння Богородиці, і продовжується до кінця жовтня.
Пізньоцвіт осінній (Colchicum autumnale L.)– це багаторічна отруйна трав’яниста рослина з родини пізньоцвітові (Colchicaceae) занесена до Червоної книги України. На весні з під землі з’являється від 3 до 8 вузьких видовжених листків ланцетної форми довжиною 12-30 сантиметрів і шириною до 4 сантиметри, які відмирають до початку літа. Підземна частина рослини – бульбоцибулина від якої восени розвиваються від 1 до 5 блідо-рожевих квіток які досягають до 20 сантиметрів заввишки. Плід – коробочка.
Зростає рослина на вологих луках в низині, передгір’ї та гірській частині Закарпатття, в Прикарпатті, на Буковині, особливо в басейні Тиси та Пруту. Природні локалітети пізньоцвіту осіннього на Закарпатті взято під охорону в межах всього ареалу.
На території парку для збереження пізньоцвіту осіннього створені ботанічні заказники «Пасіки» та «Ірташі» в околицях сіл Забрідь та Ставне. Щороку проводяться природоохоронні заходи для збереження рослини, а саме сінокосіння після 15 червня, що запобігає заростанню лук деревами та чагарниками.
Ужанський національний природний парк запрошує усіх бажаючих насолодитись цвітінням цієї чудової рослини.