Щорічно, в кінці зими, проводимо зимові обліки основних видів тварин, які охоплюють всю територію парку і важливою умовою є наявність неглибокого, стійкого сніжного покриву.
Для виконання такого відповідального завдання залучаються фахівці відділу ДО ПЗФ, працівники всіх природоохоронних відділень та науковці.
Успішність обліків взимку залежить не тільки від сприятливої погоди, а й від досвідченості обліковців: знання видового складу тварин, які проживають на даній території, безпомилкового визначення «господарів» слідів, їх давності і напрямку.
Використовуються:
-відносний непрямий облік маршрутним методом – за слідами на снігу;
-відносний прямий або візуальний облік на місцях зимових скупчень тварин (для копитних);
-питувально - анкетний метод ― для обліку таких рідкісних видів, як ведмідь бурий, рись європейська, кіт лісовий, тхір лісовий.
Показник чисельності тварин ― це виявлена, або розрахована кількість особин встановленого виду, які перебували на досліджуваній території під час обліку. Цьогорічна тепла, малосніжна зима позитивно вплинула на зимову активність багатьох тварин, полегшивши тваринам здобувати корми. Навіть бурим ведмедям не спиться у своїх барлогах: сліди дорослих і молодих тварин час від часу трапляються на переходах.
Неля Коваль, провідний науковий співробітник